Carisma – nowy, czerwony ulubieniec

Popularność czerwieni jest ogromna, jednak aby dostać się do grona najlepszych, nowe odmiany muszą spełniać wysokie wymagania.

Cut Anthurium Carisma® ©Anthura

Carisma®

Dzisiaj ludzie coraz częściej tęsknią za czystością i pewnością. Carisma® to kwiat, który daje więcej niż tylko uroczy wygląd. Dumę kwiatu odzwierciedla także jego znaczny rozmiar i wyraźny, czerwony kolor. To pełne charakteru Anthurium cięte cechuje wysoka produkcja i dobra trwałość po ścięciu.

Na początku 2015 roku w Anthura Flower utworzono nowy zagon testowy dla tej odmiany. W poprzednie lato rośliny szybko urosły i wyprodukowały dużo kwiatów wielkości 10-12 cm.

Dobre wyniki testów
Testy przeprowadzane w Anthura Flower wykazały dobre wyniki produkcji i jakości w uprawie tradycyjnej i w metodzie usuwania młodych liści (YLB). Poprzedni zagon testowy (zlikwidowany w 2014) dostarczał przez lata ponad 100 kwiatów/m2 (YLB). Przy pozostawieniu odrostów bocznych produkcja zwiększyła się, a kwiaty miały wielkość od 10 do 20 cm. Warto zauważyć, że kwiaty łatwo osiągają swoją wielkość, także w miesiącach letnich.

Nowy ulubieniec
Carisma zdobywa mocną pozycję tuż obok ulubionego Tropicala. Razem ze swoim menedżerem regionu sprawdźcie czy także dla Was Carisma jest idealnym produktem na waszym rynku.

Carisma®    Cut Anthurium Carisma® ©Anthura

Na koniec wskazówka dla hodowców z Europy: rośliny wsadzane do doniczek na początku roku, pod koniec października są doskonałe do sprzedaży przed dniem Wszystkich Świętych.

Pełny tekst Anthurinfo marzec 2016 –kliknij tutaj